top of page
Online Doğuma Hazırlık Eğitimi
Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

12 Mar Cmt

|

Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

Online doğuma hazırlık eğitimi; sertifikalı doğum eğitmeni Doktorant Psk. Zeynep ALPUĞAN tarafından yönetilen dersler, tartışmalar ve alıştırmalardan oluşmaktadır. Eşiniz ile birlikte katılmanızı öneririz. Eğitim 12-13 MART Cumartesi ve Pazar Saat: 10.00 - 15.00 arası düzenlenecektir.

Saat ve Yer

12 Mar 2022 10:00 – 13 Mar 2022 15:00

Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

Etkinlik Hakkında

Doğuma hazırlık dersleri; doğum ve doğum sonrasına hazırlanmak için önemli bir adımdır. Bu eğitim; sertifikalı doğum eğitmeni Doktorant Psk. Zeynep ALPUĞAN tarafından yönetilen dersler, tartışmalar ve alıştırmalardan oluşmaktadır. Eğitimin içeriğindeki tüm bilgiler; Lamaze uygulamalarını içerir. Aynı zamanda Aktif Doğum, Hypnobirthing eğitimlerinden temel alınarak tasarlanmış bir doğuma hazırlık eğitimidir. Eğitimin içeriği; hamileliğinizi, sağlıklı ve keyifli geçirmeniz için yapabileceklerinizle ilgili olup, aynı zamanda doğum anında hangi süreçlerden geçeceğinizi ve bu süreçleri nasıl yöneteceğiniz hakkındadır.

Eğitim 2 gün/günde 5 saat olmak üzere toplam 10 saat sürmektedir. Eşiniz ile birlikte katılmanızı öneririz. Kayıt sonrası aşağıda belirtilen sizlerin doldurulacağı ölçekler ile doğum öncesi depresyon ve doğum öncesi anne-bebek bağlanma taraması yapılacaktır. 

Hamileliğiniz ile ilgili tamamlanması gereken tüm psikolojik ölçekler aşağıda sıralanmıştır. Anne adayının doldurması gerekmektedir. Test isimlerinin üzerine tıklayarak testlere ulaşabilirsiniz. Başvurunuz tamamladığında sizlerle WhatsApp üzerinden iletişime geçilecek ve eğitim grubuna alınacaksınız. Doğum sonuna kadar bu gruplar üzerinden eğitmenin paylaşımları devam edecektir.

Anne için;

- Gebe Bilgi Formu

- Depresyon Envanteri

- Doğum Öncesi Bağlanma Envanteri

Doğuma Hazırlık Eğitimi Konuları:

- Doğum nedir?

- Doğumun fizyolojisi ve aşamaları

- Doğum sürecinde aktif olan hormonlar mahremiyetin önemi

- Doğumun başlangıç bulguları

- Aktif doğum pozisyonları

- Doğumu kolaylaştıran nefes ve gevşeme egzersizleri

- İlaç dışı rahatlatıcı teknikler

- Hastahanede sizi neler bekliyor?

- Doğumda müdahaleler

- Anne bebek dostu sezaryen

- Ten tene temasın önemi

- Doğum planı

EŞİNİZ İLE BİRLİKTE KATILMANIZI ÖNERİRİZ. EĞİTİM 12-13 MART Cumartesi ve Pazar olmak üzere 2 gün boyunca Saat: 10.00 - 15.00 arası düzenlenecektir. Lütfen, başvurunuzu bu koşulları göz önünde bulundurarak tamamlayınız.

Planlama


 • 5 saat

  Online Doğuma Hazırlık Eğitimi 1. Gün

  Zoom

 • 5 saat

  Online Doğuma Hazırlık Eğitimi 2. Gün

  Zoom

Biletler

 • 12 Mart Online Doğum Eğitimi

  ₺100,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Eğitim detaylarını paylaş.

bottom of page