top of page
Ücretsiz Online Doğuma Hazırlık Eğitimi
Ücretsiz Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

23 Eyl Per

|

Zoom

Ücretsiz Online Doğuma Hazırlık Eğitimi

Araştırma projesi kapsamında anne ve baba adaylarından oluşturulacak katılımcılara; ücretsiz online doğuma hazırlık eğitimi verilecektir. EŞLİ KATILIM ZORUNLUDUR. BU EĞİTİM PERŞEMBE ve CUMA akşamı saat: 19.00 - 21.30 ve PAZAR saat: 10.00 - 15.00 arası olmak üzere toplam 3 gün sürecektir.

Saat ve Yer

23 Eyl 2021 19:00 – 26 Eyl 2021 15:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Doğuma hazırlık dersleri; doğum ve doğum sonrasına hazırlanmak için önemli bir adımdır. Bu eğitim; sertifikalı bir doğum eğitmeni tarafından yönetilen dersler, tartışmalar ve alıştırmalardan oluşmaktadır. Eğitimin içeriğindeki tüm bilgiler; Lamaze uygulamalarını içerir. Aynı zamanda Aktif Doğum, Hypnobirthing eğitimlerinden temel alınarak tasarlanmış sertifikalı bir doğuma hazırlık eğitimidir. Eğitimin içeriği; hamileliğinizi, sağlıklı ve keyifli geçirmeniz için yapabileceklerinizle ilgili olup, aynı zamanda doğum anında hangi süreçlerden geçeceğinizi ve bu süreçleri nasıl yöneteceğiniz hakkındadır.

Doktora tez projesi olarak tasarlanan bu araştırmada;  çalışma ve kontrol gruplarını oluşturucak katılımcılar; cevaplanan online testler doğrultusunda eğitim kaydı tamamlanacaktır. Eğitim 2 gün/günde 5 saat olmak üzere toplam 10 saat sürmektedir. Eşli katılım zorunludur. Kayıt sonrası doldurduğunuz anketler doğrultusunda sizlerle eğitim bilgileri paylaşılacaktır.

Hamileliğiniz ile ilgili tamamlanması gereken tüm testler aşağıda sıralanmıştır. Anne ve baba adayının doldurması gereken testler bulunmaktadır. Test isimlerinin üzerine tıklayarak testlere ulaşabilirsiniz. İlgili testler tamamlandığında kaydınız da işleme alınacaktır.

Anne için;

- Gebe Bilgi Formu

- Doğum Öz - Yeterlilik Ölçeği

- Doğum Beklentisi Ölçeği

- Durumluk Kaygı Ölçeği

Baba için;

- Durumluk Kaygı Ölçeği

Doğuma Hazırlık Eğitimi Konuları:

- Doğum nedir?

- Doğumun fizyolojisi ve aşamaları

- Doğum sürecinde aktif olan hormonlar mahremiyetin önemi

- Aktif doğum pozisyonları

- Doğumu kolaylaştıran nefes ve gevşeme egzersizleri

- İlaç dışı rahatlatıcı teknikler

- Hastahanede sizi neler bekliyor?

- Doktor - gebe iletişimi

- Doğumda müdahaleler

- Doğum provası

- Anne bebek dostu sezaryen

- Ten tene temasın önemi

EŞLİ KATILIM ZORUNLUDUR. EĞİTİM PERŞEMBE ve CUMA akşamı saat: 19.00 - 21.30 ve PAZAR saat: 10.00 - 15.00 arası olmak üzere toplam 3 gün sürecektir. Lütfen, başvurunuzu bu koşulları göz önünde bulundurarak tamamlayınız.

Planlama


  • 2 saat 30 dakika

    Ücretsiz Online Doğuma Hazırlık Eğitimi 1. Gün

    Zoom

  • 2 saat 30 dakika

    Ücretsiz Online Doğuma Hazırlık Eğitimi 2. Gün

    Zoom
1 öge daha mevcut

Eğitim detaylarını paylaş.

bottom of page